ردکردن این

روش‌های تغذیه مناسب برای کاهش جوش‌های پوستی

کاهش جوش های پوستی

روش‌های تغذیه مناسب برای کاهش جوش‌های پوستی

پوست، یکی از ارگان های مهم بدن است که، نقش حائز اهمیتی در زیبایی و سلامت انسان دارد. اما برخی عوامل درونی و بیرونی می‌توانند باعث بروز جوش‌ها و مشکلات دیگر پوست شوند. جوش‌ها یکی از همین مشکلات شایع پوستی هستند که می‌تواند از زیبایی پوست کاسته و اعتماد به نفس فرد را کاهش دهد. رژیم غذایی مناسب با تأمین تغذیه بهینه، می‌تواند روند کاهش جوش‌ها و بهبود کیفیت پوست را تسهیل کند. در این مقاله، به روش‌های تغذیه ای مؤثر، جهت کاهش جوش های پوستی می‌پردازیم. پس با ما همراه باشید.

انواع مواد غذایی مفید برای کاهش جوش های پوستی

مصرف مواد غذایی ضد التهاب

مصرف مواد غذایی ضد التهاب

مواد غذایی ضد التهاب می‌توانند بهبود التهابات پوستی و جوش‌ها را تسهیل کنند. برخی از این مواد غذایی ها شامل ماهی چرب (ماهی سالمون)، زنجبیل، گردو، رازیانه، زیره سبز، سبزیجات تازه و میوه‌هایی مانند توت‌های قرمز و توت سیاه هستند. در نظر داشته باشید که، آموزش پاکسازی پوست در اصفهان، یکی از بهترین روش ها برای مراقبت از پوست به شمار می رود که در آکادمی میرتوس انجام می شود.

نوشیدن آب کافی

نوشیدن آب به میزان کافی

مصرف آب کافی به پوست کمک می‌کند تا به درستی رطوبت بگیرد و از خشکی آن جلوگیری کند. همچنین، آب باعث حذف سموم از بدن می‌شود و این موضوع نیز می‌تواند در روند بهبود پوست، نقش بسیار مهمی داشته باشد. بنابراین، مصرف حداقل 8 لیوان آب در روز توصیه می‌شود.

اجتناب از مواد غذایی مضر

اجتناب از مواد غذایی مضر و غیر مفید

مصرف برخی از مواد غذایی ممکن است به پوست آسیب برساند و جوش‌ها را تحریک کند. موادی مانند غذاهای چرب و چربی‌های اشباع شده، شکلات، غذاهای خیلی شیرین و غذاهای آماده ممکن است، عواملی باشند که بروز جوش‌ها را تسریع می‌کنند.

مصرف غذاهای فیبردار برای کاهش جوش های پوستی

استفاده از غذاهای فیبردار

فیبرها تأثیرات بسیاری بر روی سلامتی بدن دارند و در پوست نیز نقش مهمی دارند. استفاده از آن ها، می تواند باعث تسهیل در عملکرد دستگاه گوارش شود و از همه مهم تر، این امر می‌تواند بهبود پوست را ارتقا دهد و جوش‌ها را کاهش دهد. در زیر برخی از غذاهای پرفیبر را برای شما معرفی می کنم.

سبزیجات

سبزیجاتی مانند اسفناج، کلم، بروکلی، ریحان، جعفری و کاهو حاوی مقدار زیادی فیبر هستند. می‌توانید آن‌ها را به صورت تازه یا به صورت سالاد، سوپ یا سبزیجات مخلوط شده مصرف کنید.

میوه‌ها

میوه‌هایی مانند سیب، هلو، آلو، پرتقال، آناناس و توت‌فرنگی حاوی فیبر غنی هستند.

حبوبات

حبوباتی از قبیل لپه، نخود، عدس و لوبیا قرمز حاوی مقدار زیادی فیبر هستند.

غلات

جو، گندم، برنج قهوه‌ای؛ غلاتی هستند که حاوی میزان زیادی فیبر می باشند. به صورت نان، ماکارونی یا پخت غلات، می توانید از آن ها استفاده کنید.دانه ها و مغزها: دانه چیا، تخم کتان، سیاه‌ دانه و آجیل‌هایی مانند بادام، بادام زمینی حاوی مقدار زیادی فیبر هستند. می‌توانید، به صورت خام یا به عنوان افزودنی در غذاها مورد استفاده قرار دهید.

خوردن غذاهای حاوی امگا3

بهبود کیفیت پوست و کاهش جوش‌های پوستی، به خوردن این نوع غذاها بستگی دارد. اسیدهای چرب امگا 3 ضروری و مهم برای سلامت بدن که در منابع گیاهی یافت می شود شامل سه نوع آلفا لینولنیک، ایکوزاپنتانوئیک اسید و دوکوزاهگزانوئیک اسید می باشد. در زیر به برخی از مزایای مصرف این نوع غذاها اشاره شده است:
کاهش التهاب پوست
حفظ رطوبت پوست
کلاژن سازی پوست
کاهش خشکی پوستی

از مصرف مکمل‌های غذایی غافل نشوید

مصرف مکمل های غذایی برای کاهش جوش های پوستی

در برخی موارد، مصرف مکمل‌های غذایی ممکن است، راهکار مناسبی برای حفظ بهبود پوست باشد. مکمل‌هایی مانند زینک، ویتامین C و ویتامین E می‌توانند در بهبود التهابات پوستی و همچنین بهبود کیفیت پوست مؤثر باشند. با این حال، قبل از مصرف هرگونه مکمل غذایی، بهتر است با متخصص مشورت کنید.
با اعمال تغییرات ساده در رژیم غذایی، می‌توان بهبود قابل توجهی در کیفیت پوست و کاهش جوش‌ها را مشاهده کرد. با این حال، مهم است به این نکته توجه کنید که مشکلات پوستی ممکن است به عوامل دیگر نیز برگردانده شوند و مشاوره پزشک را نادیده نگیرید.
در آکادمی میرتوس، به شما تکنیک‌ها، و روش های مورد نیاز برای انجام فیشیال صورت، پاکسازی پوست و سایر خدمات مراقبتی پوست را آموزش می‌دهند. در این آکادمی‌، معمولاً به صورت عملی و تئوری به شما آموزش داده می‌شود تا بتوانید تکنیک‌های صحیح را در زمینه مراقبت از پوست به کار ببرید. برای اطلاع بیشتر می توانید به وب سایت ما مراجعه نمایید و یا با ما تماس بگیرید.