ردکردن این

آموزش پاکسازی پوست و فیشیال صورت در اصفهان با مدرک فنی حرفه ای و بین المللی

آموزش پاکسازی پوست در اصفهان

دوره آموزش پاکسازی پوست در اصفهان یکی از دوره هایی است که در راستای دوره مراقبت های پوستی در آموزشگاه پاکسازی پوست در اصفهان در آکادمی میرتوس ارائه می شود. آشنایی کامل با ساختار انواع پوست، یکی از بهترین موضوعات در این دوره می باشد که کاربردهای بسیار زیادی در تعیین نوع مواد مورد استفاده برای پاکسازی و فرایندهای دیگر در رابطه با مراقبت پوست دارد.

دوره هایی که در جهت آموزش پاکسازی پوست در اصفهان برگزار می شوند از روش های متفاوتی پیروی میکنند . آموزش فیشیال پوست در اصفهان، یکی از دوره های بسیار کاربردی در جهت جوانسازی، شادابی و ترمیم بافت های آسیب دیده پوست می باشد. در این دوره هنرجو با موضوعات مورد استفاده در مراحل مختلف کار، مانند ماساژ و خارج سازی ضایعات پوستی، پاکسازی، لایه برداری، انواع بخور و … آشنا می شود.

پاکسازی پوست با استفاده از لیزر یکی دیگر از روش های مورد استفاده در آموزش های مربوط به این کار است. متخصصان این حرفه در برخی از کلینیک های درمان و زیبایی پوست، به وسیله لیزر با طول موج های ملایم، زخم های بسیار ریز بر روی پوست ایجاد کرده و به این وسیله پوست را برای ساخت سلول های جدید با سطح کلاژن بالاتر تحریک می کنند.

پاکسازی پوست به وسیله لیزر یک درمان تهاجمی محسوب می شود که تاثیر بسیار زیادی در رفع جای زخم، جوش و لکه های مختلف دارد. یکی دیگر از دوره های آموزشی در پاکسازی پوست، استفاده از میکرودرم ابریژن می باشد. در این روش هنرجو آموزش خواهد دید که با استفاده از دستگاه مخصوص، لایه رویی پوست و یا همان سلول های مرده را از بردارد. میکرونیدلینگ نیز به عنوان یکی از بهترین روش های قابل استفاده در پاکسازی پوست، محتوای آموزشی برخی از دوره های پاکسازی پوست می باشد. لازم به ذکر است بسیاری از روش های مورد استفاده در پاکسازی پوست، دارای دوره و مواد مراقبتی پس از فرایند پاکسازی بوده که هنرجو در طول دوره آنها را نیز فرا خواهد گرفت.

دوره پاکسازی پوست

آموزش کامل پاکسازی پوست، به هنرجو کمک می کند تا در پایان دوره بتواند به صورت حرفه ای از روش های مختلفی که در ادامه به توضیح آنها خواهیم پرداخت برای کاربردهای شخصی در منزل و یا برای دیگران استفاده نماید. در این دوره با نمونه های مختلف از انواع ماسک های لایه بردار، روش های لایه برداری، پاک کننده های پوست، روش های مختلف تغذیه پوست و مراقبت های دوره ای پس از انجام فرایند پاکسازی آشنا خواهید شد. یکی از موضوعات قابل بررسی در انتخاب دوره های آموزش پاکسازی پوست، ارائه مدرک معتبر توسط مراکز آموزشی می باشد. شرکت کنندگان در دوره های برگزار شده توسط مجموعه های معتبر، پس از اخذ مدرک خود می توانند به عنوان کارشناس پوست در کلینیک های زیبایی مشغول به کار شده و یا خود اقدام به تاسیس آنها می کنند.

استفاده از جزوه آموزش پاکسازی پوست فنی حرفه ای، می تواند میزان درصد قبولی شما در امتحانات مربوطه را بالا ببرد. البته کیفیت دوره و محتوای کاربردی آن، همچنین استفاده از تجربه اساتید مجرب، از دیگر عوامل مهم و موثر در موفقیت شما هستند که در انتخاب مجموعه برای شرکت در دوره، می بایست مورد توجه قرار گیرند. در ادامه این مطلب قصد داریم در رابطه با دوره آموزش صفر تا صد پاکسازی پوست، سرفصل های مهم آن و دیگر مسائل مربوطه مطالبی را ارائه دهیم و در پایان به معرفی یکی از معتبرترین مراکز آموزش پاکسازی پوست در اصفهان خواهیم پرداخت.

سرفصل های دوره پاکسازی پوست

ساخت صابون، انواع ماسک های پاک کننده و آبرسان، آشنایی با ساختار پوست و عملکرد آن و همچنین روش های شناسایی و پاکسازی پوست های گوناگون (چرب، خشک، معمولی و حساس)، از مهمترین آیتم های آموزشی در دوره پاکسازی پوست می باشند. در مراحل بعدی هنرجو با استفاده از مواد و ابزار به تناسب پوست مراجعه کننده آشنا می شود. از دیگر سرفصل های مهم دیگر در طول این دوره می توان به تشخیص اختلالات پوستی، آشنایی با هورمون های موثر بر ساختمان پوست، روش های گوناگون مورد استفاده در پاکسازی پوست و همچنین مراقبت های لازم پس از پاکسازی، اشاره کرد. پس از گذراندن مراحل اولیه، هنرجو با روش های ساخت کرم های تقویتی، ماسک های ویتامینه و استفاده صحیح از آنها آشنا خواهد شد. ماساژ صورت و گردن، ماساژهای فرم دهنده و راهکارهای مختلف برای بازسازی و بازپروری بافت های پوستی مطالب مختلف دیگری هستند که در ادامه دوره به آنها خواهند پرداخت. لیفتینگ، پیلینگ، میکرودرم و مزوتراپی برخی از دوره های آموزشی هستند که هنرجویان دوره پاکسازی با موضوعات و مفاهیم مختلف آنها نیز آشنایی پیدا خواهند کرد. 

به طور کلی در همه دوره های مقدماتی و پیشرفته سعی بر آموزش افراد و کسب مهارت آنها برای آشنایی با انواع پوست، انجام فرایندهای پاکسازی و کار بر روی پوست با استفاده از دستگاه های مورد نیاز است. کار با دستگاه های لیزر، میکرودرم و هیدرودرم، از دیگر سرفصل های دوره های آموزش پاکسازی پوست می باشد. گفتنی است استفاده از روش های پاکسازی در کلینیک های زیبایی متفاوت می باشد، به همین دلیل بهتر است پیش از ثبت نام در دوره، در رابطه با روش مورد استفاده در آموزش ها اطلاع یابید.

مدارک قابل ارائه در دوره های پاکسازی پوست

همانطور که بیان شد، یکی از مهمترین جنبه های مورد بررسی در انتخاب آموزشگاه جهت گذراندن دوره پاکسازی پوست، ارائه مدرک معتبر توسط آن مجموعه آموزشی می باشد. آموزش پاکسازی پوست فنی حرفه ای، یکی از رشته های آموزشی این سازمان برای افرادی است که قصد ورود به این حرفه را دارند. شما به عنوان هنرجو در هر آموزشگاه معتبری که آموزش ببینید، برای گذراندن امتحانات پایانی دوره از طرف آموزشگاه خود به سازمان فنی و حرفه ای معرفی خواهید شد.

البته در صورت استفاده از آموزش های مورد نیاز به شکل صحیح، میزان درصد قبولی شما در این آزمون ها بسیار بالا خواهد بود. لازم به ذکر است تمامی مدارک ارائه شده در پایان دوره های فنی و حرفه ای، در تمام کشورهای دنیا معتبر بوده و شما می توانید در صورتی که قصد استفاده از این کار را در خارج از کشور دارید، با ترجمه مدرک خود، از آن به عنوان مدرک بین المللی پاکسازی پوست استفاده نمایید. البته گفتنی است، برخی از موسسه های آموزش مراقبت و زیبایی پوست، مانند تالگو، نمایندگانی در سراسر جهان دارند که مدارک آنها از میزان اعتبار بیشتری در سطح بین المللی برخوردار می باشد. در صورتی که قصد همکاری با سالن های آرایشی و کلینیک های زیبایی را دارید و یا در صدد تاسیس یک واحد صنفی در این زمینه هستید، می توانید از آموزشگاه های ارائه دهنده مدارک فنی و حرفه ای استفاده نمایید.

ویژگی های مورد بررسی در انتخاب دوره

علاوه بر محتوایی که در آموزشگاه های ارائه دهنده این خدمات عرضه می شوند، فاکتورهای دیگری در انتخاب دوره های آموزشی موثر هستند که به بیان آنها خواهیم پرداخت. همانطور که اشاره کردیم، ارائه مدرک اصلی ترین مورد قابل بررسی در انتخاب آموزشگاه می باشد که باید به آن توجه داشت. به منظور یادگیری بهتر مطالب در هر زمینه ای نیاز به فضای آرام و ساکت می باشد، علاوه بر این تعداد شرکت کنندگان در دوره نیز تاثیر بسیار زیادی بر آموزش شما خواهد داشت. کلاس های آموزشی دوره پاکسازی پوست در آموزشگاه های مختلف به صورت خصوصی، نیمه خصوصی (2 تا 3 نفر) و گروهی برگزار می شوند. شما می توانید با توجه به سلیقه خود یکی از آنها را انتخاب کنید. هزینه دوره آموزش پاکسازی پوست فنی حرفه ای، یکی از اصلی ترین موضوعات در انتخاب یک دوره آموزشی مناسب می باشد. البته تعرفه های ارائه شده با توجه به وسایل، دستگاه ها و مواد مصرفی به منظور آموزش در طول دوره تعیین می شوند. برای برخی از افراد به دلیل مشغله های مختلفی که دارند و یا به علت شاغل بودن، منعطف بودن زمان در برنامه های کلاسی بسیار اهمیت دارد. استفاده از اساتید مجرب و کارآزموده، کاربردی بودن محتوا، امکان ارتباط هنرجویان با استاد و وجود شرایط پرسش و پاسخ و رفع اشکال، ارائه مشاوره برای راه اندازی کار مورد نظر پس از پایان دوره و کسب مدرک و همچنین فضای حرفه ای اما صمیمی بین مربی و هنرجویان، از دیگر موارد موثر بر میزان کیفیت دوره های آموزشی می باشند.

آموزش پاکسازی پوست در اصفهان

با توجه به مطالب عنوان شده در این مطلب، توجه به فاکتورهایی که به آنها اشاره کردیم و انتخاب آموزشگاه مناسب به منظور گذراندن دوره های مختلف مراقبت پوست، می تواند در تسهیل و تسریع دستیابی به هدفتان تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. آکادمی مراقبت از پوست میرتوس، با بهره گیری از دانش و تجربه بهترین اساتید حوزه بهداشت و زیبایی پوست و مو را میتوان به عنوان برترین ارائه دهنده خدمات آموزشی در زمینه مراقبت های تخصصی پوست، مو و ناخن معرفی نمود. این مجموعه با سابقه بسیار زیاد در ارائه دوره های مختلف آموزشی، یکی از معتبرترین مراکز پرورش کارشناس پوست و مو و برگزار کننده دوره های متعدد در رابطه با مراقبت های پوست، مو و ناخن از جمله دوره آموزش پاکسازی پوست در اصفهان بوده است. کادر مجرب، تعهد به اصول حرفه ای و اخلاقی و روحیه تیمی در این مجموعه از جمله ویژگی های بارزی است که نیازهای آموزشی متقاضیان شرکت در دوره های گوناگون را به صورت کامل تامین نموده است. همشهریان عزیز اصفهان در صورت تمایل به شرکت در دوره های عنوان شده و یا به منظور کسب اطلاعات و مشورت در این زمینه می توانید به وسیله شماره هایی که در بخش ارتباطات وب سایت درج شده با همکاران ما تماس حاصل نمایید.

آموزش فیشیال پوست در اصفهان

در دهه های اخیر با رشد چشمگیری که در حوزه پزشکی و بهداشت رقم خورده است، دامنه استفاده از مواد بهداشتی در مراقبت های پوست و مو نیز به میزان بسیار زیادی گسترش یافته. روش های متعددی برای جلوگیری از پیری و تاثیرات محیطی بر روی پوست در مراکز بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد. برخورداری از پوستی لطیف و شاداب در میزان زیبایی افراد بسیار تاثیرگذار بوده و استفاده از این روش ها علاوه بر زیبایی، به بالا بردن شاخص های سلامت پوست و مو در جامعه کمک می کند. آموزش فیشیال پوست یکی از راه هایی است که به منظور تربیت کارشناسان پوست و مو و با هدف استفاده های شخصی و یا کاربردهای مختلف دیگر در مراکز آموزشی مورد توجه قرار گرفته است. برخی از مجموعه های آموزشی پس از گذراندن این دوره و قبولی در امتحانات پایانی، به هنرجویان خود مدارک معتبری اعطا می کنند. اخذ مدرک مربوطه در زمینه های مختلف، مانند جذب در مراکز بهداشتی که نیازمند به نیرو هستند و یا تاسیس سالن های آرایشی و کلینیک های مراقبت و بهداشت پوست، کاربردهای بسیاری دارند. هنرجویانی که موفق به دریافت این مدارک می شوند، در صورتی که قصد مهاجرت و یا ورود به بازارهای کار جهانی دارند می توانند پس از ترجمه مدرک خود، از آن به عنوان یک مدرک معتبر بین المللی استفاده نمایند. در ادامه این مطلب به ارائه شناخت بهتری از فیشیال و دوره های آموزشی مربوط به آن خواهیم پرداخت.

فیشیال چیست

مجموعه ای از تکنیک ها، فرایندها و مراحلی را که در پاکسازی، لایه برداری، آبرسانی و جوانسازی پوست موثر هستند را فیشیال پوست و یا صورت گویند. آموزش فیشیال صورت که در بسیاری از مجموعه های آموزشی ارائه می شود، دارای روش های گوناگونی بوده که فاکتورهای عنوان شده در همه آنها اهمیت بسیار بالایی دارد. در روش های مختلفی که برای فیشیال پوست مورد استفاده قرار می گیرند، اهداف مشترکی دنبال می شود. پاکسازی و لایه برداری پوست، جوان سازی و پیشگیری از پیری در پوست، افزایش گردش خون در بافت های مختلف پوست صورت، کاهش استرس، درمان انواع اختلالات پوستی، مانند آکنه، جوش و …، کمک به باز شدن منافذ پوستی با هدف سم زدایی و تقویت بافت های گوناگون پوست، همه از اهدافی هستند که در فیشیال با روش های گوناگون دنبال می شوند.

 از جمله مزایای دیگر استفاده از فیشیال میتوان به رفع تیرگی دور چشم، روشن شدن پوست صورت و افزایش لطافت و درخشندگی در سطح پوست، اشاره نمود. در طول روند آموزش فیشیال تخصصی، هنرجویان این دوره با روش های مختلف ساخت و استفاده از انوع صابون و ماسک های پاک کننده و لایه بردار آشنا می شوند. تخلیه جوش های سرسیاه، به منظور پاکسازی عمیق سطح پوست صورت یکی دیگر از فرایندهایی است که در طول فیشیال مورد استفاده قرار می گیرد. یکی دیگر از مراحلی که در روش های مختلف فیشیال صورت کاربرد بسیار زیادی دارد، ماساژ صورت و گردن افراد می باشد. در طول این روند، پوست پس از پاکسازی آرام می شود و این کار در میزان خون رسانی در بخش های مختلف آن کمک کرده و موجب رفع چین و چروک های موجود بر روی سطح پوست می شود.

انواع فیشیال پوست

همانطور که در بخش های گذشته اشاره شد، در فیشیال پوست از روش های مختلفی استفاده می شود. دستگاه هایی که به منظور نور درمانی مورد استفاده قرار می گیرند، یکی از ابزارهای پرکاربرد در انجام فرایند فیشیال پوست هستند. استفاده از نورهای آبی و قرمز با توجه به فاکتورهای مورد نیاز بر روی سطح پوست، تاثیر بسیار زیادی در بهبود گردش خون، کاهش فعالیت غدد چربی، درمان آکنه و جوش های سرسیاه دارد. فیس آپ یکی از دستگاه های مورد کاربرد دیگر در روند فیشیال می باشد. به وسیله این دستگاه پوست را ماساژ می دهند و از آن در لایه برداری های دقیق، رفع چین و چروک و ترک های پوستی، روشن سازی پوست و بهبود جریان خون به منظور تولید کلاژن در سطح بالا، استفاده می نمایند. مزوتراپی و میکرونیدلینگ نیز روش های گوناگون دیگری هستند که در فیشیال پوست مورد استفاده هستند. گفتنی است که در فیشیال پوست از انواع مختلف ماساژ صورت و گردن نیز استفاده می شود.

تفاوت فیشیال و پاکسازی

با توجه به آنچه تاکنون بیان شد، اکنون وقت آن رسیده که در رابطه با تفاوت های پاکسازی و فیشیال صحبت کنیم. یکی از دلایلی که موجب شده این دو کلمه به جای یکدیگر استفاده شوند، وجود فرایند پاکسازی در طول روند فیشیال می باشد. از آنجایی که پاکسازی پوست به عنوان یکی از مراحل فیشیال مورد استفاده قرار گرفته، افراد گاها این دو کلمه را به جای یکدیگر استفاده می کنند. پاکسازی، یک روتین هفتگی و یا ماهیانه است که بسیاری از خانم ها از آن استفاده می کنند، ولی استفاده از ماسک های آبرسان، سرم های تقویت پوست و ماساژ درمانی، مراحل دیگری در طی فرایند فیشیال هستند که به منظور تغذیه و قوی سازی بافت پوست مورد استفاده قرار می گیرند. اما بهتر است بدانید در روند پاکسازی پوست به بسیاری از این فاکتورها توجه نمی شود و این کار صرفا جهت پاکسازی آلودگی ها، بافت های مرده و لایه برداری به وسیله دستگاه ها و مواد مختلف انجام می گیرد.

مدارک قابل ارائه در دوره فیشیال

فیشیال صورت یکی از راهکارهای مورد استفاده در درمان بیماری و اختلالات مختلف پوستی است. به همین جهت آموزش فیشیال، یکی از رشته های معرفی شده توسط سازمان فنی و حرفه ای می باشد. هنرجویان این دوره ها در آموزشگاه های معتبر و زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای، پس از گذراندن نزدیک به 60 ساعت آموزشی، جهت دریافت آزمون های تئوری و عملی به این سازمان معرفی می شوند. پس از قبولی در آزمون فنی و حرفه ای، بین 3 تا چهار ماه طول خواهد کشید تا مدرک شما با عنوان کارشناس فیشیال و پاکسازی پوست صادر شود. جالب است بدانید که مدارک صادر شده از سوی سازمان فنی و حرفه ای در همه کشورهای جهان معتبر هستند و افراد می توانند از آنها به عنوان مدارک بین المللی نیز استفاده نمایند. برخی از بزرگترین موسسات بهداشت پوست و مو در جهان مانند تالگو فرانسه، نمایندگی های متعددی در کشورهای مختلف دارند و به ارائه دوره های مرتبط با این موضوعات می پردازند. گفتنی است مدارک ارائه شده توسط این مجموعه ها از نظر بین المللی اعتبار بیشتری دارد. با استفاده از مدارک ارائه شده در این دوره آموزشی می توانید با مراکز آرایشی و بهداشتی همکاری کرده و یا واحد صنفی خودتان را تاسیس نمایید. در هر صورت محتوای دوره آموزش فیشیال فنی حرفه ای، یکی از اصلی ترین مسائل مورد نیاز در سالن های آرایشی و بهداشتی و همچنین کلینیک های زیبایی می باشد.

پارامترهای آموزشی در دوره فیشیال

بسیاری از افراد دوره های فیشیال و پاکسازی پوست را یکی می دانند. البته باید گفت این دو مورد شباهت های زیادی به یکدیگر دارند، ولی 2 سرفصل جداگانه در آموزش های مراقبت پوست هستند. هنرجویان در طول دوره های فیشیال پوست با سرفصل ها و پارامترهای گوناگونی آشنا می شوند. در طی دوره فیشیال صورت هنرجویان ابتدا با ساختار کلی پوست و طریقه عملکرد آن آشنا می شوند. شناخت انواع پوست و فرایند آبرسانی در آن، لایه برداری، پاکسازی پوست های گوناگون (چرب، خشک، معمولی و حساس) و فرمولاسیون های مورد استفاده به تناسب هر کدام از انواع پوست، سرفصل های ابتدایی دوره فیشیال هستند. اصلی ترین بخش از دوره فیشیال، آموزش کار با دستگاه های مورد استفاده در طول این فرایند و فیشیال صورت می باشد. پس از آن هنرجویان با ماساژهای مختلف در این کار آشنا خواهند شد. اولتراسوند یا اتوی صورت، کار با گوی یخ و دستگاه بخور از دیگر مواردی است که در این دوره آموزش خواهید دید. دستگاه های مختلفی که در طی فرایند فیشیال صورت مورد استفاده هستند، هایفو، میکرودرم و هیدرودرم می باشند. در دوره های پیشرفته فیشیال با تونل LED ، پیلینگ و مراقبت های پس از آن نیز آشنا می شوید. در فصل های پایانی نیز هنرجویان با لایه بردارهای شیمیایی و نحوه کار با آنها یاد می گیرند. لازم به ذکر است که تمام روش هایی که در پاکسازی و فیشیال پوست مورد استفاده هستند، دارای دوره های مراقبتی پس از آن بوده که هنرجو در پایان دوره این مطالب را نیز فرا خواهد گرفت.

پارامترهای آموزشی در دوره فیشیال

با شرکت در دوره های فیشیال پوست یا دیگر آموزش های مراقبت پوست و اخذ مدرک فنی و حرفه ای در این رشته، می توانید وارد بازار این کار شوید، اما به خاطر داشته باشید که این، میزان مهارت شما است که تعیین کننده سطح موفقیت شما در این بازار می باشد. به همین جهت می بایست در انتخاب آموزشگاه و دوره هایی که در این رابطه برگزار می شوند دقت نمایید. آکادمی مراقبت پوست و موی میرتوس یکی از مجموعه های آموزشی موفق در زمینه برگزاری دوره آموزش فیشیال در اصفهان و دیگر دوره های آموزشی در رابطه با مراقبت های پوست، مو و ناخن می باشد. در سال های گذشته این مرکز آموزشی با بهره گیری از دانش و تجربه اساتید زبده و کادر تخصصی در این زمینه، یکی از بهترین آموزشگاه های مراقبت پوست استان بوده است. همشهریان اصفهانی عزیز در صورت تصمیم به شرکت در دوره های آموزشی عنوان شده، می توانند به وسیله تماس با شماره هایی که در بخش ارتباطات وب سایت درج شده اند، با همکاران ما در بخش پذیرش تماس حاصل کرده و نسبت به کسب مشورت و اطلاعات مورد نیاز خود در این رابطه اقدام نمایید.

آموزش مراقبت پوست در اصفهان

یکی از مسائلی که همگام با رشد شاخه های مختلف بهداشت و پزشکی در دهه اخیر اتفاق افتاده است، پیشرفت حوزه های سلامت و مراقبت از پوست و مو می باشد. امروزه همزمان با بالا رفتن شاخص های مختلف سلامت در این حوزه، جوان سازی پوست، جلوگیری از ریزش مو و دیگر مراقبت های مربوطه برای خانم ها و آقایان، یک دغدغه به حساب می آید. البته تاثیر لطافت و شادابی پوست در مقوله زیبایی، بسیار زیاد است؛ به همین جهت فراگیری روش ها و متدهای مختلفی که برای این کار استفاده می شوند اهمیت خواهند داشت. 

دوره مراقبت از پوست، یکی از آموزش های پرکاربرد برای افراد آرایشگر خصوصا خانم ها می باشد. در صورتی که قصد یادگیری برای استفاده های شخصی دارید و یا اینکه در صدد تاسیس آرایشگاه و کلینیک زیبایی هستید، دوره های آموزشی مراقبت از پوست یکی از مواردی است که برای کارتان حتما به محتوای آن نیازخواید داشت. اخذ مدرک برای افرادی که قصد گذراندن این دوره را دارند، یکی از موارد مهم و قابل توجه می باشد. دریافت مدرک آموزش مراقبت پوست بین المللی، برای کسانی که قصد فعالیت در خارج از کشور را دارند، در مجموعه های معتبر امکان پذیر است. این دوره ها، به صورت یک پکیج کامل و به منظور آموزش شما در جهت کسب مهارت ها و آشنایی با پارامترهای موثر در مراقبت های بهداشتی از پوست، جمع آوری شده اند. شناخت پوست های گوناگون، راهکارهای مورد استفاده برای جوانسازی پوست، درمان بعضی از ضایعات و بیماری های پوست و مو و بسیاری از موارد دیگر در این باره، مسائل مختلفی هستند که در این دوره ها آموزش خواهید دید و در پایان کار به یک کارشناس مراقبت از پوست تبدیل خواهید شد. آموزش مراقبت پوست با مدرک فنی حرفه ای و مسائل مربوط به آن، محتوایی است که در ادامه این مطلب به توضیح برخی از نکات در رابطه با آن خواهیم پرداخت و همچنین در پایان به معرفی معتبرترین مرکز آموزش مراقبت پوست در اصفهان می پردازیم.

دوره های مختلف مراقبت پوست

موضوع پوست و مراقبت های گوناگونی که در سیستم های بهداشتی برای آن تعریف شده، بسیار گسترده و متنوع می باشد. دوره های مختلفی در این زمینه تدوین و ارائه می شوند که هر یک از آنها دارای سرفصل های کاربردی جداگانه هستند. از جمله آموزش های قابل ارائه می توان به نام دوره های آموزش مراقبت پوست، آموزش پاکسازی پوست و کرم سازی و بهداشت پوست شاره نمود. در دوره های پاکسازی، هنرجو با روش های گوناگون برای پاکسازی پوست از آلودگی ها، آشنا خواهد شد. پاکسازی پوست، شناخت انواع ماسک و اسکراب، آنالیز و شناسایی انواع نارسایی در پوست، از بین بردن برخی اختلالات پوستی و همچنین مراقبتهای دوره ای لازم پس از پاکسازی پوست، موضوعات مختلفی هستند که در دوره پاکسازی پوست با آنها آشنا خواهید شد. در دوره کرم سازی با خواص مواد گیاهی و شیمیایی که در ساخت انواع کرم مورد استفاده قرار می گیرند، آشنا شده و فرمولاسیون کاربردی در ترکیبات آنها را فرا خواهید گرفت. به طور کلی هدفی که در این دوره های گوناگون دنبال می شود، تربیت افرادی خبره و ماهر، برای شناخت انواع پوست، برطرف ساختن زوائد پوستی و انجام فرایند ترمیم و زیبا سازی آن می باشد.

سرفصل های دوره مراقبت پوست

هر یک از دوره هایی که در بالا عنوان شد، دارای سرفصل های متعددی است که هنرجو در طول دوره با مفاهیم و موضوعات مختلفی در آن آشنا خواهد شد. پاکسازی پوست، درمان پوست های حساس و واکنش دار، درمان چربی بیش از حد پوست، آب و اکسیژن رسانی به پوست، از بین بردن جوش، جای جوش و لکه های پوستی، میکرودرم صورت و درمان چروک های صورت، از موارد بسیار مهم در بین سرفصل های دوره آموزش مراقبت پوست می باشند. از دیگر انواع محتوای آموزشی که در این دوره ها ارائه می شود می توان به تغذیه پوست، کلاژن، هیالورونیک و سیلیسیوم دریایی ضد چروک و ضد افتادگی، شناخت هورمون های موثر بر پوست و ماساژهای مختلف پوستی به منظور جوانی و جلوگیری از افتادگی و پیری، اشاره نمود. باید توجه داشت که استفاده از برخی روش ها مخصوص سنین خاصی می باشد که در طول دوره آموزش مراقبت پوست با آنها آشنا خواهید شد. ارائه مدرک معتبر فنی و حرفه ای در رابطه با هر یک از این سرفصل ها، نیاز به گذراندن دوره و کسب مهارت در آنها دارد. در خصوص دوره آموزش مراقبت پوست و زیبایی آن، شناخت انواع کرم های پوستی و لایه بردار،آموزش فیشیال تخصصی و یا همان پاکسازی پوست، نحوه آماده سازی ماسک در انواع مختلف، کار با دستگاه میکرودرم (و همینطور میکرودرم ابریژن)، نحوه هیدرودرم و یا آبرسانی، ماساژهای مخصوص صورت و گردن، شناسایی آکنه و رفع آن و … از جمله سرفصل های گوناگونی هستند که هنرجو با آنها آشنا خواهد شد.

مدارک قابل ارائه در رابطه با آموزش مراقبت پوست

همانطور که اشاره کردیم یکی از مواردی که برای افراد متقاضی شرکت در این دوره ها اهمیت دارد، اخذ مدرک معتبر در این زمینه می باشد. میزان ساعات آموزشی لازم برای دریافت مدرک، بین 55 تا 65 ساعت بسته به نوع دوره متغیر می باشد. شرکت کنندگان در دوره های گوناگون، پس از گذراندن ساعات آموزشی مورد نیاز به صورت حضوری در مجموعه، به سازمان فنی و حرفه ای معرفی شده و طبق برنامه سازمان، در امتحانات مربوطه شرکت می کنند. میزان موفقیت شما در این امتحانات به مقدار کیفیت دوره، محتوای آموزشی دریافت شده، مهارت و توانایی خودتان بستگی دارد. در صورت قبولی شما در آزمون فنی حرفه ای، بین 3 تا 4 ماه طول خواهد کشید تا مدرک مورد نظر شما با عنوان کارشناس پوست و مو صادر گردد. گفتنی است به صورت کلی همه مدارک قابل ارائه در سازمان فنی و حرفه ای کشور، معتبر و قابل ترجمه می باشد. راه اندازی کسب و کارهای مربوطه مانند سالن های آرایشی، کلینیک های بهداشت پوست و مو و … با استفاده از این مدارک قابل انجام می باشد. برخی از افرادی که به منظور فعالیت در خارج از کشور و به قصد مهاجرت سعی در اخذ این مدرک دارند، می توانند آن را ترجمه کرده و به عنوان یک مدرک معتبر بین المللی مورد استفاده قرار دهند.

آموزش های تخصصی

برخی از دوره های آموزش مراقبت پوست به صورت تخصصی تر ارائه می شوند. مدارکی که در پایان این دوره ها به هنرجو ارائه می شوند به لحاظ اعتبار در درجه بالاتری قرار خواهد گرفت. در این دوره های آموزشی علاوه بر تمامی سرفصل های عنوان شده، به وسیله تکنیک هایی که آموزش خواهید دید، شما می توانید با هدف مراقبت های شخصی و تسریع درمان مشتریان خود، پس از آنالیز و بررسی پارامترهای مختلف، محصولات بهداشتی مورد نیاز آنها را عرضه کنید. مسلما یکی از اهداف بسیار مهم برای متقاضیان این دوره استفاده از مدرکی معتبرتر می باشد. دوره آموزشی Skin Care به معنای مراقبت پوست، در مراکزی که توانایی ارائه مدرک تالگو به هنرجویان خود دارند، یکی از دوره های تخصصی است که از نظر بین المللی اعتبار بیشتری دارد. تالگو آقایان، پاکسازی، فیشیال و جوانسازی پوست نام برخی از سرفصل های این دوره می باشد. از دیگر موضوعات آموزشی در این دوره می توان به پیلینگ دریایی، نوزایی پوست، روش های مختلف مورد استفاده در روشن سازی پوست، هیالو پروکلاژن دریایی و پر کردن خطوط صورت نیز اشاره کرد.

بررسی سرفصل های پر اهمیت

در میان موضوعات مختلف آموزشی در دوره مراقبت پوست، برخی از آنها از درجه اهمیت بیشتری نسبت به سایر سرفصل ها برخوردار هستند. به عنوان مثال مواردی مانند لایه برداری، فیشیال و پاکسازی پوست، هیدرودرم و آبرسانی و کار با دستگاه میکرودرم، از جمله موضوعات پرکاربرد و مهم در میان مطالب آموزشی این دوره می باشند. هیدرودرم، نوعی درمان غیر تهاجمی با استفاده از دستگاه مخصوص، به منظور لایه برداری و سم زدایی از سطح پوست و در نهایت آبرسانی به بافت پوست می باشد. میکرودرم ابریژن، روشی بسیار موثر بر پاکسازی و جوانسازی پوست می باشد. این روش درمانی غیر شیمیایی و غیر تهاجمی بوده و به تولید لایه های جدید پوستی که سطح بالاتری از کلاژن و الاستین دارند کمک می کند. فیشیال نیز، یکی دیگر از سرفصل های کاربردی در فهرست آموزش مراقبت پوست می باشد. فیشیال پوست، یکی از روش های درمانی رایج و پر استفاده به منظور پاکسازی آلودگی ها از روی سطح پوست و همچنین سم زدایی آن به وسیله انواع ماسک و مواد دیگر است، که تاثیر بسیار زیادی در جوانسازی و طراوت پوست خواهد داشت. میکرونیدلینگ یکی از مهمترین روش های کاربردی در تحریک سلول های پوستی برای تولید کلاژن به روش مکانیکال و ترمیم آسیب های ظاهری در بافت پوست می باشد. بازسازی و بازپروری بافت های آسیب دیده پوست به بهترین شکل با استفاده از روش میکرونیدلینگ قابل انجام میباشد.

مرکز آموزش مراقبت پوست در اصفهان

از جمله مواردی که در کیفیت آموزش های یک دوره تاثیرگذار هستند اساتید مجرب و کارآزموده، فضای مناسب جهت انجام پرسش و پاسخ، کاربردی بودن محتوای آموزشی، امکان ارتباط با استاد و کسب مشورت در کارها با او و همچنین  تعداد افرادی که در یک دوره شرکت می کنند، می باشد. برخی از افراد به دلیل مشغله هایی که دارند، نیاز به زمان های انعطاف پذیر برای برگزاری کلاس های دوره دارند و در نهایت قیمت و هزینه دوره یکی از مواردی است که به استفاده فراگیرتر از این محتوا کمک می کند. آموزش مراقبت پوست در اصفهان، یکی از دوره های قابل ارائه توسط مجموعه با سابقه و معتبر میرتوس می باشد، که در سالهای گذشته با فعالیت های متعدد در زمینه آموزش روش های مراقبتی از پوست و مو با هدف پرورش کارشناسان خبره در این حرفه، یکی از برترین مراکز آموزشی در استان بوده است. همشهریان عزیز اصفهانی در صورت نیاز به شرکت در دوره های گوناگونی آموزش مراقبت پوست با مدرک فنی و حرفه ای، میتوانند به وسیله شماره های درج شده در بخش ارتباطات وب سایت با همکاران ما در بخش پذیرش تماس برقرار کرده و از راهنمایی های آنها استفاده نمایند.

ثبت نام