ردکردن این

دوره آموزش مراقبت پوست (اسکین کر)

یکی از مسائلی که همگام با رشد شاخه های مختلف بهداشت و پزشکی در دهه اخیر اتفاق افتاده است، پیشرفت حوزه های سلامت و مراقبت از پوست و مو می باشد. امروزه همزمان با بالا رفتن شاخص های مختلف سلامت در این حوزه، جوان سازی پوست، جلوگیری از ریزش مو و دیگر مراقبت های مربوطه برای خانم ها و آقایان، یک دغدغه به حساب می آید. البته تاثیر لطافت و شادابی پوست در مقوله زیبایی، بسیار زیاد است؛ به همین جهت فراگیری روش ها و متدهای مختلفی که برای این کار استفاده می شوند اهمیت خواهند داشت. 

دوره مراقبت از پوست، یکی از آموزش های پرکاربرد برای افراد آرایشگر خصوصا خانم ها می باشد. در صورتی که قصد یادگیری برای استفاده های شخصی دارید و یا اینکه در صدد تاسیس آرایشگاه و کلینیک زیبایی هستید، دوره های آموزشی مراقبت از پوست یکی از مواردی است که برای کارتان حتما به محتوای آن نیازخواید داشت. اخذ مدرک برای افرادی که قصد گذراندن این دوره را دارند، یکی از موارد مهم و قابل توجه می باشد. دریافت مدرک آموزش مراقبت پوست بین المللی، برای کسانی که قصد فعالیت در خارج از کشور را دارند، در مجموعه های معتبر امکان پذیر است. این دوره ها، به صورت یک پکیج کامل و به منظور آموزش شما در جهت کسب مهارت ها و آشنایی با پارامترهای موثر در مراقبت های بهداشتی از پوست، جمع آوری شده اند. شناخت پوست های گوناگون، راهکارهای مورد استفاده برای جوانسازی پوست، درمان بعضی از ضایعات و بیماری های پوست و مو و بسیاری از موارد دیگر در این باره، مسائل مختلفی هستند که در این دوره ها آموزش خواهید دید و در پایان کار به یک کارشناس مراقبت از پوست تبدیل خواهید شد. آموزش مراقبت پوست با مدرک فنی حرفه ای و مسائل مربوط به آن، محتوایی است که در ادامه این مطلب به توضیح برخی از نکات در رابطه با آن خواهیم پرداخت و همچنین در پایان به معرفی معتبرترین مرکز آموزش مراقبت پوست در اصفهان می پردازیم.

دوره های مختلف مراقبت پوست

موضوع پوست و مراقبت های گوناگونی که در سیستم های بهداشتی برای آن تعریف شده، بسیار گسترده و متنوع می باشد. دوره های مختلفی در این زمینه تدوین و ارائه می شوند که هر یک از آنها دارای سرفصل های کاربردی جداگانه هستند. از جمله آموزش های قابل ارائه می توان به نام دوره های آموزش مراقبت پوست، آموزش پاکسازی پوست و کرم سازی و بهداشت پوست شاره نمود. در دوره های پاکسازی، هنرجو با روش های گوناگون برای پاکسازی پوست از آلودگی ها، آشنا خواهد شد. پاکسازی پوست، شناخت انواع ماسک و اسکراب، آنالیز و شناسایی انواع نارسایی در پوست، از بین بردن برخی اختلالات پوستی و همچنین مراقبتهای دوره ای لازم پس از پاکسازی پوست، موضوعات مختلفی هستند که در دوره پاکسازی پوست با آنها آشنا خواهید شد. در دوره کرم سازی با خواص مواد گیاهی و شیمیایی که در ساخت انواع کرم مورد استفاده قرار می گیرند، آشنا شده و فرمولاسیون کاربردی در ترکیبات آنها را فرا خواهید گرفت. به طور کلی هدفی که در این دوره های گوناگون دنبال می شود، تربیت افرادی خبره و ماهر، برای شناخت انواع پوست، برطرف ساختن زوائد پوستی و انجام فرایند ترمیم و زیبا سازی آن می باشد.

سرفصل های دوره مراقبت پوست

هر یک از دوره هایی که در بالا عنوان شد، دارای سرفصل های متعددی است که هنرجو در طول دوره با مفاهیم و موضوعات مختلفی در آن آشنا خواهد شد. پاکسازی پوست، درمان پوست های حساس و واکنش دار، درمان چربی بیش از حد پوست، آب و اکسیژن رسانی به پوست، از بین بردن جوش، جای جوش و لکه های پوستی، میکرودرم صورت و درمان چروک های صورت، از موارد بسیار مهم در بین سرفصل های دوره آموزش مراقبت پوست می باشند. از دیگر انواع محتوای آموزشی که در این دوره ها ارائه می شود می توان به تغذیه پوست، کلاژن، هیالورونیک و سیلیسیوم دریایی ضد چروک و ضد افتادگی، شناخت هورمون های موثر بر پوست و ماساژهای مختلف پوستی به منظور جوانی و جلوگیری از افتادگی و پیری، اشاره نمود. باید توجه داشت که استفاده از برخی روش ها مخصوص سنین خاصی می باشد که در طول دوره آموزش مراقبت پوست با آنها آشنا خواهید شد. ارائه مدرک معتبر فنی و حرفه ای در رابطه با هر یک از این سرفصل ها، نیاز به گذراندن دوره و کسب مهارت در آنها دارد. در خصوص دوره آموزش مراقبت پوست و زیبایی آن، شناخت انواع کرم های پوستی و لایه بردار،آموزش فیشیال تخصصی و یا همان پاکسازی پوست، نحوه آماده سازی ماسک در انواع مختلف، کار با دستگاه میکرودرم (و همینطور میکرودرم ابریژن)، نحوه هیدرودرم و یا آبرسانی، ماساژهای مخصوص صورت و گردن، شناسایی آکنه و رفع آن و … از جمله سرفصل های گوناگونی هستند که هنرجو با آنها آشنا خواهد شد.

مدارک قابل ارائه در رابطه با آموزش مراقبت پوست

همانطور که اشاره کردیم یکی از مواردی که برای افراد متقاضی شرکت در این دوره ها اهمیت دارد، اخذ مدرک معتبر در این زمینه می باشد. میزان ساعات آموزشی لازم برای دریافت مدرک، بین 55 تا 65 ساعت بسته به نوع دوره متغیر می باشد. شرکت کنندگان در دوره های گوناگون، پس از گذراندن ساعات آموزشی مورد نیاز به صورت حضوری در مجموعه، به سازمان فنی و حرفه ای معرفی شده و طبق برنامه سازمان، در امتحانات مربوطه شرکت می کنند. میزان موفقیت شما در این امتحانات به مقدار کیفیت دوره، محتوای آموزشی دریافت شده، مهارت و توانایی خودتان بستگی دارد. در صورت قبولی شما در آزمون فنی حرفه ای، بین 3 تا 4 ماه طول خواهد کشید تا مدرک مورد نظر شما با عنوان کارشناس پوست و مو صادر گردد. گفتنی است به صورت کلی همه مدارک قابل ارائه در سازمان فنی و حرفه ای کشور، معتبر و قابل ترجمه می باشد. راه اندازی کسب و کارهای مربوطه مانند سالن های آرایشی، کلینیک های بهداشت پوست و مو و … با استفاده از این مدارک قابل انجام می باشد. برخی از افرادی که به منظور فعالیت در خارج از کشور و به قصد مهاجرت سعی در اخذ این مدرک دارند، می توانند آن را ترجمه کرده و به عنوان یک مدرک معتبر بین المللی مورد استفاده قرار دهند.

آموزش های تخصصی

برخی از دوره های آموزش مراقبت پوست به صورت تخصصی تر ارائه می شوند. مدارکی که در پایان این دوره ها به هنرجو ارائه می شوند به لحاظ اعتبار در درجه بالاتری قرار خواهد گرفت. در این دوره های آموزشی علاوه بر تمامی سرفصل های عنوان شده، به وسیله تکنیک هایی که آموزش خواهید دید، شما می توانید با هدف مراقبت های شخصی و تسریع درمان مشتریان خود، پس از آنالیز و بررسی پارامترهای مختلف، محصولات بهداشتی مورد نیاز آنها را عرضه کنید. مسلما یکی از اهداف بسیار مهم برای متقاضیان این دوره استفاده از مدرکی معتبرتر می باشد. دوره آموزشی Skin Care به معنای مراقبت پوست، در مراکزی که توانایی ارائه مدرک تالگو به هنرجویان خود دارند، یکی از دوره های تخصصی است که از نظر بین المللی اعتبار بیشتری دارد. تالگو آقایان، پاکسازی، فیشیال و جوانسازی پوست نام برخی از سرفصل های این دوره می باشد. از دیگر موضوعات آموزشی در این دوره می توان به پیلینگ دریایی، نوزایی پوست، روش های مختلف مورد استفاده در روشن سازی پوست، هیالو پروکلاژن دریایی و پر کردن خطوط صورت نیز اشاره کرد.

بررسی سرفصل های پر اهمیت

در میان موضوعات مختلف آموزشی در دوره مراقبت پوست، برخی از آنها از درجه اهمیت بیشتری نسبت به سایر سرفصل ها برخوردار هستند. به عنوان مثال مواردی مانند لایه برداری، فیشیال و پاکسازی پوست، هیدرودرم و آبرسانی و کار با دستگاه میکرودرم، از جمله موضوعات پرکاربرد و مهم در میان مطالب آموزشی این دوره می باشند. هیدرودرم، نوعی درمان غیر تهاجمی با استفاده از دستگاه مخصوص، به منظور لایه برداری و سم زدایی از سطح پوست و در نهایت آبرسانی به بافت پوست می باشد. میکرودرم ابریژن، روشی بسیار موثر بر پاکسازی و جوانسازی پوست می باشد. این روش درمانی غیر شیمیایی و غیر تهاجمی بوده و به تولید لایه های جدید پوستی که سطح بالاتری از کلاژن و الاستین دارند کمک می کند. فیشیال نیز، یکی دیگر از سرفصل های کاربردی در فهرست آموزش مراقبت پوست می باشد. فیشیال پوست، یکی از روش های درمانی رایج و پر استفاده به منظور پاکسازی آلودگی ها از روی سطح پوست و همچنین سم زدایی آن به وسیله انواع ماسک و مواد دیگر است، که تاثیر بسیار زیادی در جوانسازی و طراوت پوست خواهد داشت. میکرونیدلینگ یکی از مهمترین روش های کاربردی در تحریک سلول های پوستی برای تولید کلاژن به روش مکانیکال و ترمیم آسیب های ظاهری در بافت پوست می باشد. بازسازی و بازپروری بافت های آسیب دیده پوست به بهترین شکل با استفاده از روش میکرونیدلینگ قابل انجام میباشد.

مرکز آموزش مراقبت پوست در اصفهان

از جمله مواردی که در کیفیت آموزش های یک دوره تاثیرگذار هستند اساتید مجرب و کارآزموده، فضای مناسب جهت انجام پرسش و پاسخ، کاربردی بودن محتوای آموزشی، امکان ارتباط با استاد و کسب مشورت در کارها با او و همچنین  تعداد افرادی که در یک دوره شرکت می کنند، می باشد. برخی از افراد به دلیل مشغله هایی که دارند، نیاز به زمان های انعطاف پذیر برای برگزاری کلاس های دوره دارند و در نهایت قیمت و هزینه دوره یکی از مواردی است که به استفاده فراگیرتر از این محتوا کمک می کند. آموزش مراقبت پوست در اصفهان، یکی از دوره های قابل ارائه توسط مجموعه با سابقه و معتبر میرتوس می باشد، که در سالهای گذشته با فعالیت های متعدد در زمینه آموزش روش های مراقبتی از پوست و مو با هدف پرورش کارشناسان خبره در این حرفه، یکی از برترین مراکز آموزشی در استان بوده است. همشهریان عزیز اصفهانی در صورت نیاز به شرکت در دوره های گوناگونی آموزش مراقبت پوست با مدرک فنی و حرفه ای، میتوانند به وسیله شماره های درج شده در بخش ارتباطات وب سایت با همکاران ما در بخش پذیرش تماس برقرار کرده و از راهنمایی های آنها استفاده نمایند.

ثبت نام