ردکردن این

آموزش فیشیال تخصصی

در دهه های اخیر با رشد چشمگیری که در حوزه پزشکی و بهداشت رقم خورده است، دامنه استفاده از مواد بهداشتی در مراقبت های پوست و مو نیز به میزان بسیار زیادی گسترش یافته. روش های متعددی برای جلوگیری از پیری و تاثیرات محیطی بر روی پوست در مراکز بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد. برخورداری از پوستی لطیف و شاداب در میزان زیبایی افراد بسیار تاثیرگذار بوده و استفاده از این روش ها علاوه بر زیبایی، به بالا بردن شاخص های سلامت پوست و مو در جامعه کمک می کند. آموزش فیشیال پوست یکی از راه هایی است که به منظور تربیت کارشناسان پوست و مو و با هدف استفاده های شخصی و یا کاربردهای مختلف دیگر در مراکز آموزشی مورد توجه قرار گرفته است. برخی از مجموعه های آموزشی پس از گذراندن این دوره و قبولی در امتحانات پایانی، به هنرجویان خود مدارک معتبری اعطا می کنند. اخذ مدرک مربوطه در زمینه های مختلف، مانند جذب در مراکز بهداشتی که نیازمند به نیرو هستند و یا تاسیس سالن های آرایشی و کلینیک های مراقبت و بهداشت پوست، کاربردهای بسیاری دارند. هنرجویانی که موفق به دریافت این مدارک می شوند، در صورتی که قصد مهاجرت و یا ورود به بازارهای کار جهانی دارند می توانند پس از ترجمه مدرک خود، از آن به عنوان یک مدرک معتبر بین المللی استفاده نمایند. در ادامه این مطلب به ارائه شناخت بهتری از فیشیال و دوره های آموزشی مربوط به آن خواهیم پرداخت.

فیشیال چیست

مجموعه ای از تکنیک ها، فرایندها و مراحلی را که در پاکسازی، لایه برداری، آبرسانی و جوانسازی پوست موثر هستند را فیشیال پوست و یا صورت گویند. آموزش فیشیال صورت که در بسیاری از مجموعه های آموزشی ارائه می شود، دارای روش های گوناگونی بوده که فاکتورهای عنوان شده در همه آنها اهمیت بسیار بالایی دارد. در روش های مختلفی که برای فیشیال پوست مورد استفاده قرار می گیرند، اهداف مشترکی دنبال می شود. پاکسازی و لایه برداری پوست، جوان سازی و پیشگیری از پیری در پوست، افزایش گردش خون در بافت های مختلف پوست صورت، کاهش استرس، درمان انواع اختلالات پوستی، مانند آکنه، جوش و …، کمک به باز شدن منافذ پوستی با هدف سم زدایی و تقویت بافت های گوناگون پوست، همه از اهدافی هستند که در فیشیال با روش های گوناگون دنبال می شوند.

 از جمله مزایای دیگر استفاده از فیشیال میتوان به رفع تیرگی دور چشم، روشن شدن پوست صورت و افزایش لطافت و درخشندگی در سطح پوست، اشاره نمود. در طول روند آموزش فیشیال تخصصی، هنرجویان این دوره با روش های مختلف ساخت و استفاده از انوع صابون و ماسک های پاک کننده و لایه بردار آشنا می شوند. تخلیه جوش های سرسیاه، به منظور پاکسازی عمیق سطح پوست صورت یکی دیگر از فرایندهایی است که در طول فیشیال مورد استفاده قرار می گیرد. یکی دیگر از مراحلی که در روش های مختلف فیشیال صورت کاربرد بسیار زیادی دارد، ماساژ صورت و گردن افراد می باشد. در طول این روند، پوست پس از پاکسازی آرام می شود و این کار در میزان خون رسانی در بخش های مختلف آن کمک کرده و موجب رفع چین و چروک های موجود بر روی سطح پوست می شود.

انواع فیشیال پوست

همانطور که در بخش های گذشته اشاره شد، در فیشیال پوست از روش های مختلفی استفاده می شود. دستگاه هایی که به منظور نور درمانی مورد استفاده قرار می گیرند، یکی از ابزارهای پرکاربرد در انجام فرایند فیشیال پوست هستند. استفاده از نورهای آبی و قرمز با توجه به فاکتورهای مورد نیاز بر روی سطح پوست، تاثیر بسیار زیادی در بهبود گردش خون، کاهش فعالیت غدد چربی، درمان آکنه و جوش های سرسیاه دارد. فیس آپ یکی از دستگاه های مورد کاربرد دیگر در روند فیشیال می باشد. به وسیله این دستگاه پوست را ماساژ می دهند و از آن در لایه برداری های دقیق، رفع چین و چروک و ترک های پوستی، روشن سازی پوست و بهبود جریان خون به منظور تولید کلاژن در سطح بالا، استفاده می نمایند. مزوتراپی و میکرونیدلینگ نیز روش های گوناگون دیگری هستند که در فیشیال پوست مورد استفاده هستند. گفتنی است که در فیشیال پوست از انواع مختلف ماساژ صورت و گردن نیز استفاده می شود.

تفاوت فیشیال و پاکسازی

با توجه به آنچه تاکنون بیان شد، اکنون وقت آن رسیده که در رابطه با تفاوت های پاکسازی و فیشیال صحبت کنیم. یکی از دلایلی که موجب شده این دو کلمه به جای یکدیگر استفاده شوند، وجود فرایند پاکسازی در طول روند فیشیال می باشد. از آنجایی که پاکسازی پوست به عنوان یکی از مراحل فیشیال مورد استفاده قرار گرفته، افراد گاها این دو کلمه را به جای یکدیگر استفاده می کنند. پاکسازی، یک روتین هفتگی و یا ماهیانه است که بسیاری از خانم ها از آن استفاده می کنند، ولی استفاده از ماسک های آبرسان، سرم های تقویت پوست و ماساژ درمانی، مراحل دیگری در طی فرایند فیشیال هستند که به منظور تغذیه و قوی سازی بافت پوست مورد استفاده قرار می گیرند. اما بهتر است بدانید در روند پاکسازی پوست به بسیاری از این فاکتورها توجه نمی شود و این کار صرفا جهت پاکسازی آلودگی ها، بافت های مرده و لایه برداری به وسیله دستگاه ها و مواد مختلف انجام می گیرد.

مدارک قابل ارائه در دوره فیشیال

فیشیال صورت یکی از راهکارهای مورد استفاده در درمان بیماری و اختلالات مختلف پوستی است. به همین جهت آموزش فیشیال، یکی از رشته های معرفی شده توسط سازمان فنی و حرفه ای می باشد. هنرجویان این دوره ها در آموزشگاه های معتبر و زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای، پس از گذراندن نزدیک به 60 ساعت آموزشی، جهت دریافت آزمون های تئوری و عملی به این سازمان معرفی می شوند. پس از قبولی در آزمون فنی و حرفه ای، بین 3 تا چهار ماه طول خواهد کشید تا مدرک شما با عنوان کارشناس فیشیال و پاکسازی پوست صادر شود. جالب است بدانید که مدارک صادر شده از سوی سازمان فنی و حرفه ای در همه کشورهای جهان معتبر هستند و افراد می توانند از آنها به عنوان مدارک بین المللی نیز استفاده نمایند. برخی از بزرگترین موسسات بهداشت پوست و مو در جهان مانند تالگو فرانسه، نمایندگی های متعددی در کشورهای مختلف دارند و به ارائه دوره های مرتبط با این موضوعات می پردازند. گفتنی است مدارک ارائه شده توسط این مجموعه ها از نظر بین المللی اعتبار بیشتری دارد. با استفاده از مدارک ارائه شده در این دوره آموزشی می توانید با مراکز آرایشی و بهداشتی همکاری کرده و یا واحد صنفی خودتان را تاسیس نمایید. در هر صورت محتوای دوره آموزش فیشیال فنی حرفه ای، یکی از اصلی ترین مسائل مورد نیاز در سالن های آرایشی و بهداشتی و همچنین کلینیک های زیبایی می باشد.

پارامترهای آموزشی در دوره فیشیال

بسیاری از افراد دوره های فیشیال و پاکسازی پوست را یکی می دانند. البته باید گفت این دو مورد شباهت های زیادی به یکدیگر دارند، ولی 2 سرفصل جداگانه در آموزش های مراقبت پوست هستند. هنرجویان در طول دوره های فیشیال پوست با سرفصل ها و پارامترهای گوناگونی آشنا می شوند. در طی دوره فیشیال صورت هنرجویان ابتدا با ساختار کلی پوست و طریقه عملکرد آن آشنا می شوند. شناخت انواع پوست و فرایند آبرسانی در آن، لایه برداری، پاکسازی پوست های گوناگون (چرب، خشک، معمولی و حساس) و فرمولاسیون های مورد استفاده به تناسب هر کدام از انواع پوست، سرفصل های ابتدایی دوره فیشیال هستند. اصلی ترین بخش از دوره فیشیال، آموزش کار با دستگاه های مورد استفاده در طول این فرایند و فیشیال صورت می باشد. پس از آن هنرجویان با ماساژهای مختلف در این کار آشنا خواهند شد. اولتراسوند یا اتوی صورت، کار با گوی یخ و دستگاه بخور از دیگر مواردی است که در این دوره آموزش خواهید دید. دستگاه های مختلفی که در طی فرایند فیشیال صورت مورد استفاده هستند، هایفو، میکرودرم و هیدرودرم می باشند. در دوره های پیشرفته فیشیال با تونل LED ، پیلینگ و مراقبت های پس از آن نیز آشنا می شوید. در فصل های پایانی نیز هنرجویان با لایه بردارهای شیمیایی و نحوه کار با آنها یاد می گیرند. لازم به ذکر است که تمام روش هایی که در پاکسازی و فیشیال پوست مورد استفاده هستند، دارای دوره های مراقبتی پس از آن بوده که هنرجو در پایان دوره این مطالب را نیز فرا خواهد گرفت.

پارامترهای آموزشی در دوره فیشیال

با شرکت در دوره های فیشیال پوست یا دیگر آموزش های مراقبت پوست و اخذ مدرک فنی و حرفه ای در این رشته، می توانید وارد بازار این کار شوید، اما به خاطر داشته باشید که این، میزان مهارت شما است که تعیین کننده سطح موفقیت شما در این بازار می باشد. به همین جهت می بایست در انتخاب آموزشگاه و دوره هایی که در این رابطه برگزار می شوند دقت نمایید. آکادمی مراقبت پوست و موی میرتوس یکی از مجموعه های آموزشی موفق در زمینه برگزاری دوره آموزش فیشیال در اصفهان و دیگر دوره های آموزشی در رابطه با مراقبت های پوست، مو و ناخن می باشد. در سال های گذشته این مرکز آموزشی با بهره گیری از دانش و تجربه اساتید زبده و کادر تخصصی در این زمینه، یکی از بهترین آموزشگاه های مراقبت پوست استان بوده است. همشهریان اصفهانی عزیز در صورت تصمیم به شرکت در دوره های آموزشی عنوان شده، می توانند به وسیله تماس با شماره هایی که در بخش ارتباطات وب سایت درج شده اند، با همکاران ما در بخش پذیرش تماس حاصل کرده و نسبت به کسب مشورت و اطلاعات مورد نیاز خود در این رابطه اقدام نمایید.

ثبت نام